Hale dwuspadowe

Hale dwuspadowe SKAVSKA HALE

Hale dwuspadowe nie mają praktycznie ograniczeń powierzchniowych, prezentują się klasycznie, wykorzystywane są zarówno w budownictwie przemysłowym, jak i w konstrukcjach użyteczności publicznej. Pokrycia hali mogą być wykonane nie tylko z plandeki, ale również  z blachy i płyty warstwowej o właściwej grubości. 


Dwuspadowy dach o właściwym kącie nachylenia zapewnia równomierne odprowadzanie wody z opadów i śniegu równomiernie na dwie strony hali. Wybór dachu dwuspadowego to oszczędność materiałów wykorzystywanych na obudowę ścian bocznych, których powierzchnia jest odpowiednio mniejsza. Hale dwuspadowe mają zastosowanie tam, gdzie warunki zabudowy nie zezwalają na montaż hal łukowych.


Skavska Hale realizuje zlecenia na różnego typu hale dwuspadowe. Najważniejsze ich zastosowania to hale przemysłowe, magazynowe oraz hale dla rolnictwa.

Zastosowania hal dwuspadowych

Sprawdź jak możesz skorzystać z naszych konstrukcji

Hale dla rolnictwa

Ich autem jest lekka konstrukcja. Hale dla rolnictwa służą jako garaże dla maszyn rolniczych, hale dla zwierząt oraz hale na magazynowanie zbóż, stanowiąc alternatywę hali łukowej, gdy ten typ hali nie sprawdzi się w konkretnej inwestycji lub klient preferuje zadaszenia o innym kształcie.


Hale magazynowe

Hale dwuspadowe są wykorzystywane jako hale magazynowe z bogatym wachlarzem zastosowań: jako obiekty inwentarskie, takie jak: obory, chlewnie, kurniki. A także magazyny płodów rolnych, w tym mroźnie oraz chłodnie magazyny pasz, sortownie owoców oraz warzyw czy garaże dla maszyn rolniczych.


Hale przemysłowe

Zamawiane przez naszych klientów hale namiotowe na użytek branży przemysłowej w praktyce doskonale sprawdzają się jako: magazyny, hale produkcyjne, hangary lotnicze, zadaszenia silosów, składownie odpadów.


W jaki sposób odbywa się montaż hali dwuspadowej?

W gestii inwestora znajdują się następujące etapy:

  1. prace przygotowawcze związane z terenem pod montaż hali: wyrównanie gruntu, odwodnienie oraz kontrola nośności gruntów;
  2. przygotowanie fundamentów: (tzw. fundament płytki): 
  • dla hali całorocznej - fundament stały,
  • dla hali wykorzystywane sezonowo mogą to być kotwy, śruby fundamentowe, betonowe bloki, gwarantujące solidne podparcie dla łuków dachowych.


Pozostałe czynności wykonywane są przez naszych monterów SKAVSKA HALE:

  1. ustawienie konstrukcji głównej nośnej złożonej z konstrukcji dachu i profili;
  2. zamontowanie zadaszenia hali wykonanej z plandeki PCV, z uwzględnieniem konieczności wykonania izolacji termicznej i akustycznej, gwarantujących odpowiednią wentylację i utrzymanie odpowiedniej temperatury przypadku hal służących jako magazyny produktów wrażliwych; 
  3. montaż blachy na bokach hali
  4. roboty wykończeniowe polegające na montażu bram, drzwi oraz umieszczeniu wewnątrz hali niezbędnych elementów, dzięki którym hala łukowa będzie spełniać swoją funkcję.

Zainteresowany?

Skontaktuj się z nami

Uzupełnij formularz, prześlij go a dedykowany specjalista skontaktuje się z Tobą jak to najszybciej możliwe. W trakcie takiej rozmowy ustalimy niezbędne informacje do przygotowania darmowej wyceny dla Ciebie.

Przesyłając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych przez SKAVSKA Hale Sp. z o.o.

Skontaktuj się z nami

* Pola obowiązkowe

Share by: